Follow my blog with Bloglovin

Witam w Szkole Szydełkowania!

I mimo że to szkoła, to nie ja będę tutaj uczyła. Przede wszystkim to ja chciałabym się czegoś nauczyć.
Pierwszy raz szydełko wzięłam do ręki kilka lat temu. Od tamtego czasu różnie się między nami układało. Mieliśmy ciche dni, miesiące, a nawet całe lata. Czasu brakowało. Ale teraz, kiedy czasu mam sporo, nasza miłość ponownie odżyła. I będzie się działo.
Zamierzam nie poprzestawać na gotowych wzorach serwetek pod telewizor (wybaczcie do niedawna tak właśnie postrzegałam robótki szydełkowe). Oczywiście, będę  starała się wypróbować proste wzory na serwety, obrusy i firanki. Ale sięgnę też po coś bardziej skomplikowanego: czapki, sweterki, tuniki, zabawki. A szczytem moich marzeń jest bielusieńka sukienka zrobiona na szydełku. Mam jednak nadzieję, że nie będzie to moje ostatnie słowo.

Zatem zapraszam do Szkoły Szydełkowania, w której każdy jest zarówno uczniem, jak i nauczycielem. Podrzucajcie pomysły, pytajcie. Możecie wszystko, to miejsce jest dla Was i dla Waszych inspiracji.

Na początek pierwszy schemat, a właściwie schemacik. Idealny na stworzenie bluzki, tuniki.

Ponto Baixissimo – oczko ścisłe
Corrente – oczko łańcuszka
Ponto Baixo – półsłupek
Ponto Alto Duplo – słupek podwójnie nawinięty
Inicio – rozpoczęcie robótki

Ja w tym wzorze zobaczyłam zakładkę do książki. Górę próbowałam sama zakończyć półokręgiem. Jak widać, mogłoby być lepiej. Ale w końcu – wciąż się uczę. Na razie wersja biała.