Na YouTubie śmiga już trzeci odcinek Encyklopedii Szkoły Szydełkowania. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, wklejam go poniżej.

W dzisiejszym odcinku dowiecie się, jak przerabiać oczka razem. A mówiąc jaśniej – jak przerobić słupki zakończone razem oraz jak wkłuwać je w jedno oczko?

Fragment, który przerabiam na filmie, na schemacie wygląda tak:

Encyklopedia Szkoły Szydełkowania, Szkoła Szydełkowania, oczka przerabiane razem

Miejcie na uwadze również to, że wiele słupków można zarówno wkłuwać w jedno oczko, jak i zamykać razem. Ten symbol z boku na powyższym zdjęciu pokazuje właśnie taką sytuację: 3 słupki wkłute w jedno oczko i zakończone razem.

 

  • gosik

    Fajny ten Twoj blog 🙂 Doiero dzis go odkryłam, ale czytam z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, żę od niedawna zaczęłam przypominać sobie szydełko i coś niecoś próbuję w tym kierunku 🙂 Dzieki za fajne instruktarze i filmiki! Jesteś super!!