„Amigurumi dla początkujących” to najnowsze wydanie specjalne z serii tworzonej pod egidą „Mollie potrafi”. Mieliśmy już okazję zapoznać się między innymi z podstawami dziergania na drutach i szydełkiem, tworzenia patchworków. Tym razem do naszych rąk trafia ponad 160 stron o tworzeniu szydełkowych zabawek.

Mają one swoich gorących zwolenników, zapaleńców, którzy tylko im się poświęcają. Wiele z nas prędzej czy później po nie sięgnie, bo nagle znajdzie się mała istotka, która zapragnie mieć przy sobie swojego ulubionego bohatera, a my z radością tę prośbę spełnimy.

„Amigurumi dla początkujących” to idealna propozycja dla osób, które do tej pory myślały, że szydełkowanie zabawek to czarna magia albo wyższy stopień szydełkowego wtajemniczenia. Szybko się przekonacie, że jest to dużo łatwiejsze niż wygląda na pierwszy rzut oka. A z tą gazetą nauka będzie dużo bardziej przyjemna.

Zawartość

Gazetkę podzielono na trzy części. W pierwszej omówiono podstawy szydełkowania. Znajdziemy tu instrukcje, jak wykonać podstawowe sploty, jak przerabiać robótkę w rzędach, a jak w okrążeniach, jak zmieniać kolor włóczki. Co ważne, wiele z tych zagadnień przyda się nie tylko podczas tworzenia zabawek, ale również w trakcie szydełkowania wielu innych projektów (np. wyjaśnienie symboli poszczególnych oczek). Zatem osoby, które do tej pory nigdy nie trzymały szydełka w dłoni, zyskają dodatkową porcję wiedzy do szydełkowania ubrań, serwet czy ozdób do domu.

amigurumi dla początkujących, amigurumi, Szkoła Szydełkowania, Ulubiony kiosk, szydełkowe zabawki

(Powyższe zdjęcie to zrzut ekranu z wydania elektronicznego. Podkreślenia oznaczają, że są to aktywne odesłania ze spisu treści do konkretnej strony, czyli po kliknięciu zostaniemy przekierowani na stronę, na którą kliknęliśmy).

Wszystkie instrukcje opatrzono w bardzo wyraźne zdjęcia z poszczególnymi etapami wykonywania danego splotu. W niektórych wypadkach pokazano również, jak nie należy robótki przerabiać.

amigurumi dla początkujących, amigurumi, Szkoła Szydełkowania, Ulubiony kiosk, szydełkowe zabawki

Jedyny zarzut, jaki tu się pojawia, to niepoprawnie pokazany sposób na ujmowanie oczek. Oczywiście, metoda pokazana w gazetce jest w porządku, ale niestety nie w przypadku amigurumi. Ten sposób zostawi brzydki ślad wzdłuż robótki. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak poprawnie ujmować oczka w amigurumi odsyłam do pojęcia invisible decrease, o którym pisałam podczas Tygodnia z amigurumi. I wszystkie wpisy z Tygodnia również polecam, bo jest to idealna baza do nauki tworzenia szydełkowych zabawek.

W drugiej części znajdziemy instrukcje 30 projektów. Każdy rozpisany bardzo dokładnie, z krótką, wyraźnie wyodrębnioną metryczką, z której wyczytamy, ile i jakiej włóczki potrzeba, jaki jest stopień trudności wybranej zabawki, ile czasu zajmie nam jej tworzenie i co jeszcze będzie potrzebne do jej wykonania (np. wypełnienie, bezpieczne oczy, igła dziewiarska do zszycia elementów).

amigurumi dla początkujących, amigurumi, Szkoła Szydełkowania, Ulubiony kiosk, szydełkowe zabawki

Moim zdaniem wybrane projekty są urocze, ale nie zachwycają. To znaczy – są to dobre projekty na początek, żeby się sprawdzić, nauczyć, a potem sięgnąć po to całe bogactwo z Internetu, które zapierają dech w piersiach wyszukanym kształtem czy interesującym pomysłem na wykończenie. Jednak za tę dość niską cenę, za którą dostajemy nie tylko projekty, ale też solidną wiedzę i instrukcje, to wszystko jest do zaakceptowania.

W ostatniej, trzeciej części znajdziemy słowniczek podstawowych pojęć, użyte skróty wraz z ich symbolami graficznymi oraz kilka słów o splotach specjalnych, które mogą urozmaicić nasze projekty.

Podsumowując – warto kupić! „Amigurumi dla początkujących” to solidna dawka wiedzy i to nie tylko na temat tego, jak tworzyć szydełkowe zabawki.

amigurumi dla początkujących, amigurumi, Szkoła Szydełkowania, Ulubiony kiosk, szydełkowe zabawki

Gdzie kupić?

Gazetę dostaniemy w wielu punktach z prasą. Kosztuje 19.90 zł.

Ale jeśli w Waszym kiosku jej nie znajdziecie, to równie łatwo zamówicie ją przez stronę ulubionykiosk.pl. Wydanie papierowe kosztuje 19,90 zł, elektroniczne 12,50 zł. Przesyłka wydania papierowego jest darmowa i możliwa tylko na terenie Polski. Płacić można kartą, przelewem lub przekazem.

Jeśli jeszcze nigdy nie zamawialiście ze strony wydawcy, to mam dla Was kod zniżkowy. Po wpisaniu kodu: PUK479937 zapłacie o 50 proc. mniej. Kod działa tylko na jeden numer wybranego tytułu.