ann_DSC0059_kolorSiedzę przed komputerem, na monitorze otwarty nowy dokument i pusta kartka. Powinnam napisać coś o sobie. Zaczynam, piszę kilka słów, kasuję je, zaczynam od początku. I tak w kółko. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że to jedno z trudniejszych zadań, które mogą mnie spotkać podczas uruchamiania nowej odsłony Szkoły Szydełkowania.

To może napiszę jak najprościej, bez wymyślania i kombinowania.

Jestem Ania!

Od dwóch lat jako perfidny_obibok prowadzę najwspanialszą szkołę pod słońcem – Szkołę Szydełkowania.

Chciałabym napisać, że stworzyłam tę szkołę, ale rzecz jasna nie byłoby to prawdą, ponieważ Szkołę Szydełkowania tworzą na co dzień wszyscy, którzy tu zaglądają. To Wy mówicie, na co macie ochotę, czego chcecie się nauczyć, jaki nowy splot szydełkowy poznać lub też jaką część garderoby zrobić. Ja tylko te prośby spełniam.
Dzięki temu razem tworzymy szkołę, w której nie ma ocen, sprawdzania obecności ani promocji do następnej klasy. Są za to wakacje całym rokiem, nieustające pochwały i zachwyty nad Waszymi dziełami. A co najważniejsze, uczymy się z szydełkiem w dłoni. Można od życia chcieć jeszcze czegoś więcej?

Skąd się wziął perfidny_obibok?

Początkowo był to tylko adres e-mail, który miał służyć do celów prywatnych w odróżnieniu do adresu oficjalnego, wiecie, takie wpisywanego w CV czy podawanego na wizytówkach. Z czasem pod tym nickiem zaczęłam rejestrować się też na różnych portalach. A kiedy przyszło do założenia bloga o szydełkowaniu, stwierdziłam, że nie ma co kombinować i wymyślać jakieś nowe pseudonimy, które do mnie nie będą pasować. Zostałam przy perfidnym_obiboku, bo pewnie jeszcze długo dla niektórych osób z mojego otoczenia szydełkowanie będzie kojarzyło się tylko ze zmarnowanym czasem. My wiemy, że jest inaczej. A perfidny_obibok wciąż będzie dla Was szukał pomysłów, trików i ciekawostek związanych z nauką szydełkowania, tak aby robić to jak najmniejszym kosztem, bez potrzeby przekopywania setek stron i przewijania setek filmików. Dzięki temu Wy też zostaniecie wkrótce perfidnymi_obibokami.

No cóż, taką strategię zdobywania świata sobie wymyśliłam – zbudować armię szydełkujących perfidnych_obiboków. Mam nadzieję, że przyłączycie się do tego szaleństwa 🙂