Jak poruszać się po nowej Szkole Szydełkowania?

W górnym menu znajdziecie kategorie, wg których posortowane są wszystkie wpisy. Menu rusza się wraz z przesuwaniem strony do dołu, dzięki czemu dotarcie do tego, czego szukacie, staje się jeszcze łatwiejsze. Dwoma kliknięciami znajdziecie dostęp do wpisów z tygodni tematycznych czy innych kursów.
Możecie skorzystać też z możliwości wyszukiwania wpisów za pomocą lupki w prawym górnym rogu.
Wszystkie starsze wpisy ze Szkoły Szydełkowania zostały przeniesione na nową stronę.

Komentować możecie przez platformę Disqus. Jest to system komentarzy, który coraz częściej pojawia się na blogach. Umożliwia Wam on komentowanie za pomocą kont na Facebooku, Twitterze lub Google+, można również sobie stworzyć profil na samej platformie Disqus. To ostatnie rozwiązanie może okazać się wygodne zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby dużo komentować na różnych blogach, mieć wszystkie komentarze w jednym miejscu, a przy okazji nie udostępniać swoich prywatnych danych z kont sieci społecznościowych.
Po „zaptaszkowaniu” okienka „Wolę pisać jako gość” (wyświetli się ono po kliknięciu w pole „Nazwa”), możecie komentować bez konieczności jakiegokolwiek logowania.

W pasku bocznym na każdej podstronie znajdziecie odnośnik do konta Szkoły Szydełkowania na Facebooku. Pojawiają się tam nie tylko zajawki nowych wpisów, ale też linki do ciekawostek szydełkowych (i nie tylko), świetnych projektów czy stron.
Pod oknem Facebooka znajdziecie podgląd tego, co przypinam na Pintereście, jest to odnośnik do mojego profilu.

Trochę koloru na stronie wprowadzają też ikonki portali społecznościowych, które pozwalają Wam na wygodne udostępnianie treści na Facebooku, Twitterze, Google+ czy Pintereście. Odnośniki znajdziecie pod każdym wpisem. Wyskakiwały też przy lewej krawędzi każdej podstrony, ale na Wasze życzenie (zwłaszcza tych z Was, którzy korzystają z telefonów), przesunęłam je na dół strony. Jeśli uznacie, że jakiś wpis w Szkole Szydełkowania zasługuje na podzielenie się nim ze znajomymi, możecie to zrobić bez konieczności kopiowania linka i szukania karty np. z Facebookiem, aplikacja po kliknięciu udostępni treść za Was.

Aby udostępnić post, możecie też skorzystać z zielonej ikonki z takim jakby rozgałęźnikiem. Jest to odnośnik do aplikacji Share This, która ma funkcję udostępniania wpisów na kilku portalach społecznościowych jednocześnie. Uwaga, przy pierwszym udostępnianiu aplikacja pyta o zgodę na udostępnianie treści w Waszym imieniu na wybranej przez Was platformie. Jest ona całkowicie bezpieczna i spokojnie zgodę możecie wyrazić. Gdybyście jednak w pewnym momencie stwierdzili, że bardziej zależy Wam na Waszej prywatności niż na wygodzie, możecie aplikację usunąć z listy aplikacji, które mogą publikować w Waszym imieniu. (Na Facebooku: Ustawienia–>Aplikacje, na Twitterze: Profil i Ustawienia –> Ustawienia –> Aplikacje, a Google+ chyba nie pyta o zgodę na publikację). Share This pod trzema kropkami i napisem More ma też listę rozwijaną, która pokazuje całą masę platform, na których możecie udostępniać wpisy ze Szkoły Szydełkowania.

W stopce znajdziecie niewielki odnośnik do Bloglovin’. To kolejna platforma międzyblogowa, która jest idealna do śledzenia aktualności na Waszych ulubionych blogach. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i smartphonie. Różne możliwości konfiguracji pozwolą Wam otrzymywać także powiadomienia o nowych wpisach na adres e-mail.
Obok Bloglovin’ znajdziecie też odnośnik do mojego profilu na Instagramie. Na razie niewiele tam się działo, ale wszystko przed nami. 🙂

Jeśli cokolwiek na stronie nie działa tak, jakbyście tego chcieli – dawajcie znać tutaj w komentarzach lub na maila. Pamiętajcie, że ta strona ma być wygodna przede wszystkim dla Was!
Z czasem, wraz z ulepszeniami i nowymi funkcjonalnościami, które jeszcze planuję wprowadzić, będą pojawiać się tutaj kolejne aktualizacje instrukcji poruszania się po stronie.