Nadszedł czas, by przedstawić Wam nową, wielką rzecz na blogu.

To Encyklopedia Szkoły Szydełkowania, w której systematycznie będą ukazywały się wpisy i filmiki z technicznymi ciekawostkami o szydełkowaniu.
Na początek będzie kilka filmików dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją wspaniałą i mam nadzieję jak najdłuższą przygodę z szydełkiem. Z czasem poziom trudności będzie oczywiście rósł tak, by w Encyklopedii znalazło się coś ciekawego również dla nieco bardziej zaawansowanych.

Dzisiaj premiera tego cyklu. I w dniu premiery od razu ruszają w świat dwa filmiki o rzeczach najbardziej podstawowych, czyli jak przerabiać poszczególne oczka.

W pierwszym odcinku zobaczycie oczka łańcuszka, półsłupki bez narzutu, półsłupki z narzutem, słupki pojedyncze, słupki podwójne, słupki potrójne. Zobaczycie, jak wkłuwać szydełko i w jaki sposób nawijać na nie włóczkę.

W odcinku drugim poziom trudności już wzrasta. Nadal przerabiam w nim te same oczka, które były w pierwszej części, ale przy okazji jest już nieco więcej o zasadzie przeliczania oczek zwrotnych. Pokazuję też, jak wkłuwać szydełko tylko w tylną nitkę i mówię, kiedy to się robi najczęściej.

W obu częściach zobaczycie również, jak się te oczka oznacza na schematach. Zatem, jeśli macie trudności z czytaniem schematów, możecie zajrzeć do filmików i trochę się z kwestią symboli oswoić.

Wierzę, że wraz ze wzrostem trudności materiału w tym cyklu, czyli wraz z kolejnymi odcinkami, poprawiać się też będą moje umiejętności tworzenia filmików. Na razie wszystko jest mega amatorskie. Ale nie martwcie się, dla Was zrobię wszystko, żeby nie było to aż tak widoczne 😀 Dajcie mi tylko szansę 🙂