Na początek podsyłam linki do dwóch śnieżynek, które zawitały na blogu jako nowości w tym sezonie:

Śnieżynka Sochi – tutorial
Śnieżynka Winterfell – tutorial

I przypominam, że w kategorii Śnieżny tydzień znajdziecie wszystkie tutoriale na śnieżynki, jakie do tej pory ukazały się na blogu.

Dzisiejsza śnieżynka nie jest trudna. Jedynym miejscem, w którym mogą pojawić się wątpliwości, są wykończenia płatków i coś, co niektórym może przypominać pikotki. Na filmie pokazuję dokładnie, jak przerabiać te oczka, więc nie powinno być z nimi problemów.

śnieżynka, szydełkowa śnieżynka, crochet snowflake, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie, śnieżynka white witch

Jak tradycja tegoroczna nakazuje, wzór pochodzi z tej strony: https://snowflakepatterns.wordpress.com/white-witch-snowflake/ Na jego podstawie rozrysowałam schemat, który mam nadzieję przyda się Wam również na później. Możecie go zapisać lub wydrukować – jakość jest bardzo dobra, więc będzie bardzo wyraźny.

śnieżynka, szydełkowa śnieżynka, crochet snowflake, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie, śnieżynka white witch

Śnieżynki najlepiej przerabiać z bawełnianego kordonka, który doskonale daje się usztywnić, oraz szydełka zalecanego przez producenta. Aby otrzymać bardzo delikatną koronkę, warto sięgnąć po szydełko nieco mniejsze. Ja zwykle sięgam po 1 mm, kiedy producent zaleca 1,5 mm. Biała wersja mojej śnieżynki powstała z kordonka Cable 5, który ma 330 metrów w 50 gramach. Na filmie przerabiam włóczkę akrylową szydełkiem 3 mm.

W tym wpisie opisałam kilka sposobów na usztywnianie Jak usztywnić szydełkowe śnieżynki? W poprzednim filmie pokazałam również, w jaki sposób najlepiej śnieżynki upinać.

Mam nadzieję, że i dzisiejszy wzór przypadnie Wam do gustu. Powodzenia!