Jak poruszać się po nowej Szkole Szydełkowania?

 

W górnym menu znajdziecie kategorie, wg których posortowane są wszystkie wpisy. Menu rusza się wraz z przesuwaniem strony do dołu, dzięki czemu dotarcie do tego, czego szukacie, staje się jeszcze łatwiejsze. Dwoma kliknięciami znajdziecie dostęp do wpisów z tygodni tematycznych czy innych kursów.
Możecie skorzystać też z możliwości wyszukiwania wpisów za pomocą lupki w prawym górnym rogu.
Wszystkie starsze wpisy ze Szkoły Szydełkowania zostały przeniesione na nową stronę.

 

Komentować możecie przez platformę Disqus. Jest to system komentarzy, który coraz częściej pojawia się na blogach. Umożliwia Wam on komentowanie za pomocą kont na Facebooku, Twitterze lub Google+, można również sobie stworzyć profil na samej platformie Disqus. To ostatnie rozwiązanie może okazać się wygodne zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby dużo komentować na różnych blogach, mieć wszystkie komentarze w jednym miejscu, a przy okazji nie udostępniać swoich prywatnych danych z kont sieci społecznościowych.
Po „zaptaszkowaniu” okienka „WolÄ™ pisać jako gość” (wyÅ›wietli siÄ™ ono po klikniÄ™ciu w pole „Nazwa”), możecie komentować bez koniecznoÅ›ci jakiegokolwiek logowania.

 

W pasku bocznym na każdej podstronie znajdziecie odnośnik do konta Szkoły Szydełkowania na Facebooku. Pojawiają się tam nie tylko zajawki nowych wpisów, ale też linki do ciekawostek szydełkowych (i nie tylko), świetnych projektów czy stron.
Pod oknem Facebooka znajdziecie podgląd tego, co przypinam na Pintereście, jest to odnośnik do mojego profilu.

 

Trochę koloru na stronie wprowadzają też ikonki portali społecznościowych, które pozwalają Wam na wygodne udostępnianie treści na Facebooku, Twitterze, Google+ czy Pintereście. Odnośniki znajdziecie pod każdym wpisem. Wyskakiwały też przy lewej krawędzi każdej podstrony, ale na Wasze życzenie (zwłaszcza tych z Was, którzy korzystają z telefonów), przesunęłam je na dół strony. Jeśli uznacie, że jakiś wpis w Szkole Szydełkowania zasługuje na podzielenie się nim ze znajomymi, możecie to zrobić bez konieczności kopiowania linka i szukania karty np. z Facebookiem, aplikacja po kliknięciu udostępni treść za Was.

 

Aby udostÄ™pnić post, możecie też skorzystać z zielonej ikonki z takim jakby rozgałęźnikiem. Jest to odnoÅ›nik do aplikacji Share This, która ma funkcjÄ™ udostÄ™pniania wpisów na kilku portalach spoÅ‚ecznoÅ›ciowych jednoczeÅ›nie. Uwaga, przy pierwszym udostÄ™pnianiu aplikacja pyta o zgodÄ™ na udostÄ™pnianie treÅ›ci w Waszym imieniu na wybranej przez Was platformie. Jest ona caÅ‚kowicie bezpieczna i spokojnie zgodÄ™ możecie wyrazić. GdybyÅ›cie jednak w pewnym momencie stwierdzili, że bardziej zależy Wam na Waszej prywatnoÅ›ci niż na wygodzie, możecie aplikacjÄ™ usunąć z listy aplikacji, które mogÄ… publikować w Waszym imieniu. (Na Facebooku: Ustawienia–>Aplikacje, na Twitterze: Profil i Ustawienia –> Ustawienia –> Aplikacje, a Google+ chyba nie pyta o zgodÄ™ na publikacjÄ™). Share This pod trzema kropkami i napisem More ma też listÄ™ rozwijanÄ…, która pokazuje caÅ‚Ä… masÄ™ platform, na których możecie udostÄ™pniać wpisy ze SzkoÅ‚y SzydeÅ‚kowania.

 

W stopce znajdziecie niewielki odnośnik do Bloglovin’. To kolejna platforma międzyblogowa, która jest idealna do śledzenia aktualności na Waszych ulubionych blogach. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i smartphonie. Różne możliwości konfiguracji pozwolą Wam otrzymywać także powiadomienia o nowych wpisach na adres e-mail.
Obok Bloglovin’ znajdziecie też odnośnik do mojego profilu na Instagramie. Na razie niewiele tam się działo, ale wszystko przed nami. 🙂

 

JeÅ›li cokolwiek na stronie nie dziaÅ‚a tak, jakbyÅ›cie tego chcieli – dawajcie znać tutaj w komentarzach lub na maila. PamiÄ™tajcie, że ta strona ma być wygodna przede wszystkim dla Was!
Z czasem, wraz z ulepszeniami i nowymi funkcjonalnościami, które jeszcze planuję wprowadzić, będą pojawiać się tutaj kolejne aktualizacje instrukcji poruszania się po stronie.