W tym sezonie śnieżynkowym na blogu ukazały się:

Śnieżynka Sochi – tutorial
Śnieżynka Winterfell – tutorial
Śnieżynka White Witch – tutorial

Wszystkie śnieżynki z poprzednich sezonów znajdziecie tutaj: Śnieżny tydzień

Dzisiejszy tutorial jest już ostatnim w tym roku. Coraz częściej widzę, że kończycie już produkcję ozdób choinkowych, nie ma więc chyba sensu publikować nowych wzorów na ostatnią chwilę. Oczywiście, jeśli ktoś z Was wciąż jeszcze jest w trakcie i napotkał jakiś problem, może w każdej chwili poprosić o pomoc. Ja wciąż tu będę.

Śnieżynka Frostfangs pochodzi z dobrzej nam już znanej strony: https://snowflakepatterns.wordpress.com/frostfangs-snowflake/

750-20161214_114138

Wzór jest nieco inny, trochę nietypowy, nawet rozrysowany przeze mnie schemat może budzić wątpliwości, jak go przerabiać. I to wszystko składa się na niewątpliwy urok tego maleństwa. Pamiętajcie jednak, że ten kształt wymaga bardzo dobrego usztywnienia. W przeciwnym razie praca straci swój charakter.

O usztywnianiu pisałam tutaj: Jak usztywnić szydełkowe śnieżynki?

Biała wersja śnieżynki powstała z bawełnianego kordonka Cable 5 (330 m w 50 gramach) przerabianego szydełkiem 1mm. Wersja tutorialowa z włóczki akrylowej przerabianej szydełkiem 3mm.

Jak zwykle schemat możecie zapisać lub wydrukować, jak Wam wygodniej.

śnieżynka, szydełkowa śnieżynka, crochet snowflake, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie, śnieżynka frostfangs, frostfangs snowflakeTym razem jego rozszyfrowanie pewnie będzie nieco trudniejsze. Ale w filmie wszystko dokładnie pokazuję i tłumaczę. W razie problemów w każdej chwili możecie do niego zajrzeć.

Dla chętnych mam jeszcze jeden schemat, który już jakiś czas temu wklejałam na Facebooku. Wzór pochodzi stąd: https://snowflakepatterns.wordpress.com/pale-snowflake/

śnieżynka, szydełkowa śnieżynka, crochet snowflake, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie, śnieżynka pale, pale snowflakeA tak wygląda wersja szydełkowa:

śnieżynka, szydełkowa śnieżynka, crochet snowflake, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie, śnieżynka pale, pale snowflake

Przedświąteczna gorączka trwa. Dla tych najbardziej zaganianych przygotowałam wpis z pomysłami na prezenty dla rękodzielniczki. Zajrzyjcie do niego po inspirację lub podrzućcie swoim bliskim, jeśli jeszcze nie znaleźli dla Was upominku: 28 propozycji na prezenty dla rękodzielniczek