Zaczął się ulubiony czas każdej dziewiarki: najdłuższe jesienne wieczory! Teraz bez wyrzutów sumienia możemy łapać za druty, szydełka, czy co tam chcemy, i tworzyć. Kto powiedział, że jesień ma być deszczowa, ciemna, zimna i ponura? To przecież też feeria barw w przyrodzie, która dla nas jest niekończącym się źródłem inspiracji. No jak tu nie kochać jesieni?!

Dlatego, żeby uczcić ten czas, mam dla Was dwie niespodzianki. Pierwsza i najważniejsza, to
konkurs, w którym do wygrania są przepięknie wydane książki o tematyce robótkowej. Do zdobywcy pierwszego miejsca powędrują aż cztery książki, a w sumie nagrody otrzyma pięć osób. Jest więc o co walczyć.

Zadanie jest proste: trzeba zrobić coś, co nawiązuje do tematyki jesiennej, do jej kolorów, uroku, spadających liści, kasztanów itp. Co to będzie i w jakiej technice, to zależy tylko od Was. Jedynym wymogiem jest to, że praca ma być wykonana specjalnie na ten konkurs, czyli nie może być nigdzie wcześniej prezentowana, a do mnie, oprócz zdjęcia konkursowego, prześlecie również zdjęcie w trakcie wykonywania pracy. Wszystkie szczegóły, terminy i adres, na który należy prace przesyłać, znajdziecie w regulaminie na końcu tego wpisu.

Ale to jeszcze nie koniec!

Dzięki współpracy z Wydawnictwem RM Sp. z o.o. mogę Wam zaoferować zniżki na ich książki o tematyce robótkowej i dekoracyjnej.

Rabat to aż 40%

I obowiązuje on od dzisiaj, 7.11.2016, do czwartku włącznie, czyli do 10.11.2016. Akcją objęte się książki z dwóch działów:

Robótki
Dekoracje

Kod rabatowy: jesien2016

Należy go wpisać w odpowiednie pole w Koszyku i kliknąć przycisk „Zatwierdź kod”. Uwaga, rabat liczony jest od cen przed wszystkimi obniżkami, które są na stronie, a sam kod należy wpisać bez polskiego znaku.

Wydaje mi się, że akcja jest naprawdę kusząca. Chyba podrzucę mojemu Mikołajowi pomysł na prezent. 🙂

W poprzednim wpisie możecie zobaczyć, jak wygląda jedna z książek z oferty wydawnictwa: Nowa technika – metoda stopniowania splotów

metoda stopniowania splotów, szydełkowanie, recenzja, Szydełko. Ubrania i dodatki, Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

Regulamin konkursu „Jak tu nie kochać jesieni”

Co zrobić?

Waszym zadaniem jest pokazanie, jak Wy rozumiecie temat konkursu „Jak tu nie kochać jesieni”. Możecie to zrobić w dowolnej technice rękodzieła. Nie wymieniam żadnej, by Was nie ograniczać, jednak zastrzegam sobie prawo do oceny, czy przesłana praca jest rzeczywiście rękodziełem. Zgłosić możecie tylko jedną pracę, wykonaną samodzielnie i z przeznaczeniem na ten konkurs (rozpoczęcie realizacji projektu musi nastąpić po dniu ogłoszenia konkursu). Nie przyjmę zgłoszenia pracy, co do której będę miała podejrzenie, że została zrobiona wcześniej lub przez kogoś innego. Projekt może być Waszym dziełem autorskim lub też być wykonywany na podstawie instrukcji kogoś innego.

Do kiedy?

Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się z chwilą opublikowania tego wpisu, a kończy 30 listopada 2016 r o północy wg polskiej strefy czasowej.

Kto może wziąć udział?

Udział w konkursie może wziąć osoba zarówno mieszkająca w Polsce, jak i poza jej granicami, jednak nagrody zostaną wysłane jedynie na adresy polskie (osoba mieszkająca za granicą musi wtedy podać polski adres korespondencyjny).

Jak zgłosić pracę?

Aby wziąć udział w konkursie, musicie przesłać dwa zdjęcia:

– gotowej pracy – to zdjęcie będzie brało udział w głosowaniu
– oraz pracy w trakcie jej tworzenia – aby udowodnić, że praca powstała na potrzeby konkursu.

Zdjęcia można przesyłać w dwóch wiadomościach (na początku wykonywania pracy i na końcu) lub w jednej wiadomości (oba zdjęcia jednocześnie) na adres konkurs@szkolaszydelkowania.pl. W zgłoszeniu należy również podać nazwę techniki, w jakiej praca została wykonana oraz źródło inspiracji lub instrukcji wg której powstała. W tym miejscu może się również pojawić informacja: pomysł własny.

Wraz z przesłaniem zgłoszenia wyrażacie zgodę na publikację zdjęcia na stronie szkolaszydelkowania.pl oraz na profilu Szkoły Szydełkowania na Facebooku, (oczywiście za każdym razem z podaniem, że to Wy jesteście autorem pracy, a jeżeli macie swoją stronę, blog, profil, również z odesłaniem do tychże; w mailu zgłoszeniowym możecie od razu podać, jak chcecie, żebym Was podpisała: nickiem czy imieniem i nazwiskiem).

Mimo wcześniejszego przesłania zdjęcia prezentującego powstawanie pracy, w każdej chwili możecie zmienić zdanie i zgłosić całkiem inny projekt. Wystarczy wtedy ponownie przesłać zdjęcie nowej pracy w trakcie tworzenia, oczywiście dotrzymując terminu.

Wybór zwycięzców

Wpis z wszystkimi pracami zakwalifikowanymi do konkursu zostanie opublikowany 2 grudnia 2016 r. na stronie szkolaszydelkowania.pl. Wtedy też rozpocznie się Wasze głosowanie, w którym wybierzecie laureatów. Głosowanie potrwa do 5 grudnia 2016 r. do północy. Głosować będzie można tylko raz na trzy prace jednocześnie. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia 2016 r. o godz. 10.00.

W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez przynajmniej dwie prace, o ostatecznym wyniku zadecyduje jury w składzie: przedstawiciel Wydawnictwa RM Sp. z o.o. oraz moja skromna osoba.

Nagrody

Nagrodami w konkursie są książki wydane przez Wydawnictwo RM Sp. z o.o.
Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma następujące tytuły:
Frywolitki. Biżuteria – ozdoby – dekoracje
Szydełko. 50 projektów
Szydełko. Techniki wykańczania i ozdabiania
Szydełko. Ubrania i dodatki
Nagrody za zdobycie kolejnych miejsc:
za 2. Frywolitki. Biżuteria – ozdoby – dekoracje
za 3. Szydełko. 50 projektów
za 4. Szydełko. Techniki wykańczania i ozdabiania
za 5. Szydełko. Ubrania i dodatki

Wyłonieni laureaci zostaną poproszenie o przesłanie danych do wysyłki na adres
olga.lecka@rm.com.pl w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników. Po tym czasie nagroda przepada na rzecz kolejnej osoby na liście zwycięzców.