Chciałabym podzielić się z Wami moim niedawnym odkryciem. Nie wiem jednak, czy zaraz się jakoś strasznie nie skompromituję. Bo to moje odkrycie ma tylu fanów na Facebooku i tyle wpisów na blogu, że w pewnym momencie miałam wrażenie, że jestem pewnie ostatnią osobą, która na nie trafiła.

Panie i Panowie, znacie Crochet Dreamz? Tu macie link do bloga: crochetdreamz.blogspot.com, a tu do fanpage’a: CrochetDreamz

Odkryłam tę projektantkę dwa razy. Najpierw szukałam czegoś dla noworodków. Co prawda, już długi czas w mojej rodzinie i wśród znajomych nie chciało pojawić się żadne dziecko, a tu nagle bam! Nagle dowiedziałam się, że w marcu urodzą się dwie dziewczynki i to prawie w tym samym czasie (nie bliźniaczki). Jak na dobrą ciocię zatem przystało, zaczęłam przeszukiwać cały internet w poszukiwaniu inspiracji szydełkowych, żeby godnie obie panienki powitać na świecie.

A po jakimś czasie, a właściwie po ostatnim Tygodniu przedświątecznym, kiedy kurz po bitwie opadł, zadałam sobie pytanie: „no dobrze, co teraz?”. I przypomniałam sobie, że Wy marzniecie, a ja mitenki przecież obiecałam. No to z powrotem udałam się do tego samego internetu w poszukiwaniu czegoś równie godnego. Efektownego, acz niezbyt trudnego. Ekspresowego i dostępnego za darmo, żeby każdy mógł sobie na to pozwolić. I znowu poniosło mnie na stronę Crochet Dreamz. Ale zanim przedstawię moją propozycję, to jeszcze kilka słów o tamtejszych projektach.

Na blogu umieszczono zakładkę, po zajrzeniu do której oczy wychodzą z orbit, a ręce same łapią za szydełko, by wypróbować już teraz, natychmiast jak najwięcej wzorów. Główną kategorią są wzory na ubranka i akcesoria dla dzieci. Można powiedzieć, że projektantka ubiera dzieci od stóp do głów, bo jej propozycję to głównie fikuśne czapeczki i nie mniej fikuśne buciki, których przykład macie na gorze tej strony. Są to jednak w większości wzory płatne. Znalazłam jeden bezpłatny wzór na buciki dziecięce:

Buciki dla chłopca

Crochet Dreamz, Szkoła Szydełkowania, szydełkowanie dla dzieci

Pozostałe darmowe wzory, to akcesoria dla kobiet, czyli m.in. mitenki, szale czy ocieplacze na szyję.

Mitenki

crochet dreamz, mitenki, Szkoła Szydełkowania

Ocieplacz na szyję

ocieplacz na szyję, crochet dreamz, Szkoła Szydełkowania

Szal

szal, Crochet Dreamz, Szkoła Szydełkowania

Wszystkie wyżej zamieszczone linki prowadzą do instrukcji wykonania tych rzeczy. Tu link do wszystkich darmowych wzorów: Free patterns. Wszystkie darmowe instrukcje możecie ściągnąć na swój komputer i praktycznie bez ograniczeń szydełkować. Możecie nawet sprzedawać wykonane przez Was gotowe dzieła, ale podając przy tym, kto jest autorem projektu. Tego nie trzeba chyba tłumaczyć. Jedyne ograniczenie, to brak zgody na produkcję masową rzeczy wykonanych na podstawie tych instrukcji.

A jeśli spodobały Wam się te projekty, ale czujecie pewien niedosyt, czyli krótko mówiąc – mało Wam, to jest jedno miejsce, w którym możecie kupić instrukcje wykonania poszczególnych projektów. I jest ich tam dużo, dużo więcej. To sklep na Etsy: Crochet Baby Boutique. Autorka sprzedaje w nim jedynie instrukcje wykonania swoich projektów, nie sprzedaje gotowych prac. Warunki wykorzystania kupionych instrukcji są takie same, jak tych darmowych. Na Etsy można płacić np. przez PayPal lub kartą kredytową.

I na koniec dla wytrwałych mała zapowiedź kolejnego wspólnego szydełkowania. Jak już wspomniałam, obiecałam mitenki i będą mitenki. Takie, o:

mitenki, crochet dreamz, Szkoła Szydełkowania

To ekspresowa robótka, którą można swobodnie w jeden wieczór wykonać. Wprawna dziewiarka pewnie nie tylko jedną parę machnie przez jeden wieczór, takie to proste. A efekt końcowy jest powalający. Powalający, bo ciepły.

To kto reflektuje wspólne mitenkowanie?