Jest, nareszcie. Szydełkowa firanka do sypialni została pomyślnie ukończona.

Tak się blokowała wczoraj.

A tak prezentuje się już dzisiaj od samego rana w miejscu swojego przeznaczenia.

Długo to trwało, przyznaję. Nawet tak długo, że w czasie dziergania firanki sypialnia przestała być sypialnią z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej była sypialnią i garderobą. Teraz dodatkowo jest też moją pracownią. Dzięki temu nie muszę już zagracać pokoju dziennego swoimi szydełkami, włóczkami, maszyną do szycia i skrawkami materiałów. Mam swoje miejsce, w którym mogę bałaganić do woli.

Całe szczęście, że część sypialna nie ucierpiała za bardzo.

Jak się prezentuje w pełnej krasie pokażę, kiedy tylko uda mi się jednak trochę uprzątnąć ten mój kawałek świata. Teraz to niebezpiecznie tam nawet podchodzić.

Poniżej wszystkie wpisy na temat firanki:
Schemat szydełkowy:  Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 1
Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 2
Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 3
Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 4
Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 5
Szydełkowa firanka do sypialni, cz. 6

***
Ogłoszenie do topu.
Nie zapomniałam o nim, policzyłam liczbę motywów na modelce. Wychodzi na to, że top nie jest zwężany ani poszerzany w newralgicznych momentach figury. A to oznacza, że będzie łatwo. No i nie jest też robiony na okrągło, tylko zszywany. A to oznacza, że będzie jeszcze łatwiej go przerabiać. Będą to po prostu dwa prostokąty. Nie mogliśmy trafić na nic prostszego.

Ogłoszenie szyjące
Mimo że to Szkoła Szydełkowania, będę Was tutaj zanudzać rozpieszczać rzeczami, które szyję. Uczę się i wiem, że nie będą prima sort, ale gdzie mam się chwalić, jak nie tu. Dziś pewnie skończę tunikę z batystu w granatową łączkę, a wczoraj skończyłam poduchę na Letnią Akademię Szycia portalu jakuszyc.pl. Spodziewajcie się wpisów.

Ogłoszenie do białej tuniki z akrylu
Tunika się skończyła, tzn. myślę, że taka długość już wystarczy. Ale nie mogę się za nią zabrać, żeby ją zszyć po bokach. Jest po prostu za gorąco, a ona grzeje jak szalona. No, a skoro tak grzeje to znaczy, że z jej skończeniem mogę poczekać aż się trochę ochłodzi.