Małe ostrzeżenie na początek: przygotujcie się na ogromną dawkę najpiękniejszych barw jesieni. Nie regulujcie monitorów, te kolory naprawdę są takie żywe i takie zachwycające.

Jak tu nie kochać jesieni? Jeśli spojrzycie na te wszystkie wspaniałe prace, które napłynęły do Szkoły Szydełkowania, to odpowiedź nasunie Wam się tylko jedna: nie da się nie kochać jesieni. Jest przecież nieskończonym źródłem inspiracji. Zachwyca nie tylko odcieniami, które zaskakują swoim nasyceniem, ale też zmiennością nastrojów od mglistego i tajemniczo zadymionego, po słoneczny i pełen energii. I te wszystkie nastroje i kolory znajdziecie w poniższych pracach.

Cieszę się ogromnie, że formuła konkursu jest taka, że to nie ja mam decydować, kto wygra. Miałabym ogromne problemy, żeby wybrać tę jedną, jedyną pracę. Wszystkie są wspaniałe i każda wyjątkowa. Dlatego zrzuciłam to zadanie na Was, dając możliwość wybrania nie jednego, a trzech projektów. Będzie dużo łatwiej.

Zdaję sobie sprawę, że trudno jest porównywać prace wykonane w tak różnych technikach, ale zachęcam Was do wzięcia pod uwagę przede wszystkim motywu jesieni. Jak bardzo według Was w danej pracy widać piękno tej pory roku? Który projekt sprawia, że mimo szarówki za oknem, uśmiechacie się do niego i mówicie – o, tak, jesień jest piękna?

Czujecie to? No to zerknijcie niżej i spośród wszystkich prac wybierzcie trzy Wasze ulubione. Pod zdjęciami znajdziecie pola, w których strzałkami należy ustawić numer przypisany pracy. Kolejność jest dowolna, każde pole daje jeden punkt. Ale uwaga! W każdym polu musi znajdować się inny numer. To znaczy, technicznie jest możliwe ustawienie wszystkich pól z tą samą cyferką, ale taki głos będzie uznany jako nieważny.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Głosy wysłane ponownie przez tę samą osobę nie zostaną doliczone.

Głosowanie rusza z chwilą publikacji tego wpisu, a kończy się  5 grudnia o północy. W przypadku remisu, o ostatecznym wyglądzie listy laureatów zadecyduję ja wspólnie z przedstawicielem Wydawnictwa RM Sp. z o.o.

Nagrodami w konkursie są książki wydane przez Wydawnictwo RM Sp. z o.o.
Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma następujące tytuły:
Frywolitki. Biżuteria – ozdoby – dekoracje
Szydełko. 50 projektów
Szydełko. Techniki wykańczania i ozdabiania
Szydełko. Ubrania i dodatki
Nagrody za zdobycie kolejnych miejsc:
za 2. Frywolitki. Biżuteria – ozdoby – dekoracje
za 3. Szydełko. 50 projektów
za 4. Szydełko. Techniki wykańczania i ozdabiania
za 5. Szydełko. Ubrania i dodatki

Wpis z ostatecznymi wynikami ukaże się 6 grudnia wcześnie rano lub po ewentualnych burzliwych naradach jury nieco później. O ewentualnym opóźnieniu będę informować na Facebooku.

A oto nadesłane prace i kilka słów od ich autorek:

 


1. Karolina Koska
Jak widać na zdjęciach „róże”  zostały zrobione ręcznie. Potrzebne są do tego liście klonu, które udało mi się jeszcze zebrać z pobliskiego parku oraz nici. Inspirację znalazłam na stronie: http://tipy.interia.pl/artykul_11028,jak-zrobic-kwiaty-z-lisci%C2%B7.html
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


2. Urszula Kanik
Szydełkowy komplet, czapka i komin w jesiennych kolorach. Pomysł jest mój.
Blog: www.szydelkiem-w-wolnej-chwili.blogspot.com
Facebook: https://web.facebook.com/szydelkiemwwolnejchwili/?ref=aymt_homepage_panel
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


3. IwoN(IT)KA
Z lekką dozą nieśmiałości, ale po namowach na fb, chciałabym zgłosić swój jesienny projekt. Jest to czapka (wzór stąd: https://www.youtube.com/watch?v=f54leug3nYM) oraz trójkątna chusta do kompletu (wzór stąd: http://haft.blox.pl). Kolory kompletu typowo jesienne – większość jest zawarta w tych dwóch rzeczach, a na dodatek idealne do wyjścia na jesienne chłodniejsze dni 🙂 Technika, którą zostały wykonane moje produkty, to technika szydełkowa.
Blog: http://szydelkowecudasie.blogspot.com/
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


4. Marta Nadolska
Praca wykonana techniką amigurumi, wzór chmury ze strony: imaginarywardrobe.blogspot.com. Krople wykonane według własnego projektu.
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


5. Blondieenka
Choć zazwyczaj szydełkuję, to tym razem pokusiłam się o zrobienie pracy zupełnie inną techniką i tu mam problem, bo nie wiem, jak ją nazwać – bukieciarstwo? Może Ty jesteś bardziej obeznana i znasz odpowiednią nazwę do tego, co zrobiłam, a zrobiłam drzewko dekoracyjne.
Do zrobienia tej jesiennej ozdoby zainspirowały mnie szyszkowe kule na patyku w doniczce 🙂 pełno ich na necie. Tyle, że ja zamiast szyszek użyłam własnoręcznie zrobionych z liści klonu róż i kilku gotowych florystycznych dodatków.
Blog: http://amigurumisie.blogspot.de/
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


6. Agnieszka
Jak tu nie kochać jesieni za przetwory, ciepłe swetry i skarby natury 🙂 Pomysł własny.
Technika: mieszana (szydełko, dodatki)
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


7. Jadzia Staszewska
Jestem początkującą dziewiarką, i mam nadzieję, że to nie jest przeszkoda, aby wziąć udział w konkursie. Liczę na to, że moja praca nie będzie tak bardzo odstawać od innych. Zaczęłam szydełkować rok temu, nudząc się na urlopie macierzyńskim, a wszystkiego nauczyłaś mnie Ty! W tym miejscu należą Ci się podziękowania! Znalazłam nowe hobby, wciągnęłam się, ale jednak ucierpiało jednak na tym moje czytelnictwo 🙂
Krótkie uzasadnienie mojej pracy: jesień to dla mnie czas długich wieczorów – spędzonych przy kominku z kubkiem herbaty lub grzanego wina, z telewizorem lub z książką, a w tym roku najczęściej z szydełkiem. Moje ulubione kolory to też te jesienne – szary, oliwkowy, zgaszone żółcie i czerwienie. Lubię przedmioty praktyczne, stąd zestaw grzewczo-wypoczynkowy: poduszka i ogrzewacz na kubek.
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


8. Ovillo
Zgłaszam do konkursu „Jak tu nie kochać jesieni” chustę wykonaną na drutach techniką entrelac z włóczki Midara Wool Jazz oraz AAde Long 8/2- obie w kolorach jesieni- tej słonecznej, kiedy zieleń przeplata się jeszcze z żółtym, rudym i brązowym.. Chusta powstała w dniach 12-19 listopada według instrukcji zamieszczonej na stronie www.intensywniekreatywna.pl (no, mniej więcej, bo robiłam w drugą stronę, nie wiedząc, na ile mi wystarczy włóczki).
Blog: www.ovillowetoitamto.blogspot.com
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


9. kasica1601
Szydełkowanie, pomysł własny 🙂 Jesienny muchomorek 🙂
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


10. Ewa K.
Pracę wykonałam szydełkiem, korzystając z instrukcji z kilku stron internetowych:
sewrella.com/2016/10/mornings-of-autumn-crochet-wreath.html
engsidrun.spire.ee/blogs/blog1.php/crocheted-acorn-pattern
onemancrochet.com/search/label/free%20crochet%20hedgehog%20pattern
susanshippiecrochet.blogspot.co.uk/2012/09/free-simple-leaf-crochet-pattern-leaves.html
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


11. Nika
W zamierzeniu jest to „witraż” quillingowy, przez który będzie ładnie przeświecać jesienne słońce.
Technika: quilling
Inspiracja: natura, czyli pomysł własny 😉
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


12. Katarzyna Kramarczyk
Technika: koraliki na krośnie
Źródło: pomysł własny
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

 


13. Katarzyna Watkowska
Chusta virus wykonana szydełkiem.
Szkoła Szydełkowania, jak tu nie kochać jesieni, konkurs

Głosowanie już się zakończyło