To pierwszy wpis konkursowy z cyklu Multikonkurs w Szkole Szydełkowania. Znajdziecie tu pierwsze, najtrudniejsze, najbardziej wymagające zadanie, które będzie nagrodzone najważniejszą nagrodą. Ale po kolei.

Co zrobić?

Waszym zadaniem jest wyszydełkowanie czegokolwiek, co pojawiło się do tej pory w Szkole Szydełkowania. Możecie korzystać z kursów, tygodni tematycznych i wszystkich pozostałych wpisów. Możecie zrobić top, chustę: zawirusowaną albo w ananasy, stringi, szorty, spódnicę, konwalie, zakładkę albo cokolwiek, do stworzenia czego zainspirował Was którykolwiek wpis w Szkole Szydełkowania. Do rywalizacji możecie zgłosić też rzeczy zrobione wcześniej, nie musicie mi przedstawiać żadnych dowodów, że np. spódnicę zaczęliście szydełkować dopiero po ogłoszeniu tego zadania. Ale!!! I tu bardzo ważna wskazówka dla Was – oceniana będzie nie tylko stworzona przez Was rzecz, lecz również sposób jej pokazania na zdjęciu. Ma być wesoło, z humorem, po prostu wakacyjnie. Pokażcie, że szydełko to wspaniała zabawa!

Do kiedy?

Możliwość zgłaszania prac rusza z chwilą publikacji tego wpisu, a kończy się 31 sierpnia o godz. 23.59 czasu środkowoeuropejskiego.

Jak zgłosić pracę?

Zdjęcie, które będzie przedstawiało Waszą pracę przesyłacie na adres konkurs@szkolaszydelkowania.pl Najlepiej, jeśli będzie miało przynajmniej 750 px szerokości. Możecie podać też od razu link do Waszej strony, będę mogła do Was podlinkować. Wraz z przesłaniem pracy wyrażacie zgodę na publikację zdjęcia na stronie szkolaszydelkowania.pl, na profilu Szkoły Szydełkowania na Facebooku, Twitterze, Instagramie (oczywiście za każdym razem z podaniem, że to Wy jesteście autorem pracy, a jeżeli macie swoją stronę, blog, profil, również z odesłaniem do tychże; w mailu zgłoszeniowym możecie od razu podać, jak chcecie, żebym Was podpisała: nickiem czy imieniem i nazwiskiem).

Głosowanie

Ruszy prawdopodobnie 2 września (muszę mieć przynajmniej jeden dzień zapasu na poukładanie wszystkich prac w ankiecie, gdyby ostatniego dnia zgłoszeń było więcej) i potrwa tydzień. Z jednego komputera będzie można wybrać maksymalnie trzy prace.
A głosować będziecie zarówno Wy w ankiecie, jak i ja oraz mój mąż. Po zakończeniu Waszego głosowania, punkty cząstkowe zostaną przydzielone pracom z pierwszej piątki (odpowiednio dla miejsca piątego – 1 punkt, dla pierwszego – 5 punktów). Po tyle samo prac wybierzemy my (każdy oddzielnie) i przyznamy im punkty na tej samej zasadzie.

Kto wygra?

Ten, kto zyska najwięcej głosów. W przypadku remisu o wygranej zadecyduje pozycja prac w Waszym głosowaniu.

Nagrody

Tak jak już wspominałam – nagroda przeznaczona dla zwycięzcy tego zadania będzie znacznie większa, niż dla pozostałych, więc jest o co się starać.

Standardowo od DMC dwie książeczki ze schematami szydełkowymi (w języku niemieckim z moim tłumaczeniem) oraz jedna z instrukcją na kamizelkę do zrobienia na drutach (po angielsku).

Szkoła Szydełkowania, multikonkurs w Szkole Szydełkowania, nagrody od DMC, kordonek Babylo

Do tego kilka przydasiów. Włóczki (na razie jest ta tęczowa, z której powstaje mój Virus-Tuch, ale pewnie jeszcze trochę wpadnie do tego zestawu). Zamknięcia do torebek do samodzielnego montażu, dzianinki i tkaninki w ciekawe wzory. I jeszcze kilka przydasiów, które możecie wypatrzyć na zdjęciu. Nie jest to zestaw stricte szydełkowy, raczej ogólnie rękodzielniczy, jest coś i do szycia, i dziergania, i haftowania.

Szkoła Szydełkowania, multikonkurs w Szkole Szydełkowania, nagrody od DMC, kordonek Babylo

Wszystkie nagrody będą wysłane w drugiej połowie września. A że do tego czasu jeszcze daleko, to nie wykluczam, że nagroda się powiększy. Będę o tym pisać na bieżąco.

Nie wykluczam też zmian w regulaminie, jeśli okaże się, że kwestie organizacyjne tego wymagają. Ale na pewno nie zmienią się główne zasady zabawy.