Gorączka kolorowanek dla dorosłych rozpoczęła się już jakiś czas temu. Od tamtej pory księgarnie wypełniają się coraz to nowymi publikacjami, dzięki którym możemy choć na chwilę odciąć się od stresu, chwycić za kilka kolorowych kredek i powspominać dzieciństwo i jego beztroskę.

Na mnie to jednak do tej pory jakoś dziwnie nie zadziałało. Fakt, obecnie moje życie nie obfituje w jakieś bardzo stresujące chwile, więc i nie ma się od czego odstresować. Poza tym, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do rysowania. Nie mam do tego talentu, więc i samo kolorowanie też było dla mnie niezbyt atrakcyjne.

Do dzisiaj!

Bo właśnie dzisiaj podczas porannego przeglądu wpisów na blogach trafiłam na kolorowanki dla dorosłych, ale nie takie zwykłe. Są to kolorowanki z motywami szydełkowymi i drutowymi. Specjalnie zaprojektowane dla osób, które dziergają. I nawet sofa ze śpiącym kotem jest. To musiała jakaś dziewiarka projektować.

kolorowanki dla dorosłych, Szkoła Szydełkowania

Od razu wydrukowałam sobie wszystkie strony (jest ich 8, nie trzeba drukować ostatniej). I zaczęłam szukać jakichś kredek. Ale że dotąd kredki niezbyt często były mi potrzebne, to i niewiele ich znalazłam. Jakieś trzy odblaskowe grubaśne zakreślacze jedynie. Na szczęście, kolorowych długopisów mam sporo, bo jestem ich maniaczką. Na jeden obrazek na razie wystarczą.

A wiecie, co jest najlepszego w takim kolorowaniu wzorów szydełkowych? Że można szaleć z kolorami i nie trzeba potem chować nitek! Rewelacja!

kolorowanki dla dorosłych, Szkoła Szydełkowania

 

Jeśli też chcecie się trochę pobawić, to rysunki są do ściągnięcia tutaj Aby pobrać plik pdf, należy kliknąć na obrazek z napisem: „Download Now”.  Na tej stronie znajdziecie też krótką rozmowę (po angielsku) z projektantką obrazków o tym, jak wygląda proces twórczy.

Udanej zabawy!

Tylko nie pokolorujcie wszystkiego przez jeden weekend 😀