Witajcie w nowej Szkole Szydełkowania!

Mam nadzieję, że odświeżona wersja strony szybko przypadnie Wam do gustu, rozgościcie się i poczujecie, jak w domu. Pamiętajcie, że to wciąż Wy jesteście tu najważniejsi i zawsze będziecie.

Długo myślałam, czy w ogóle podjąć się tych przenosin na swoje. Bo wiecie, jak jest – chciałoby się, ale strach przed nowym blokuje wszystko. W końcu doszłam do wniosku, że marzenia trzeba spełniać, a taki właśnie portal był moim marzeniem od pierwszego wpisu, od pierwszego tutorialu, od pierwszego Waszego komentarza. Ostateczna decyzja zapadła w trakcie Tygodnia z amigurumi, kiedy to Blogger zrobił małego psikusa i nie wyświetlał Wam w aktualnościach moich kolejnych wpisów. Wtedy zrozumiałam, że nadszedł czas na zmiany 🙂

Teraz jesteśmy na zupełnie niezależnej platformie, nie musimy się bać, czy coś zadziała, czy nie. (Jeśli nie zadziała, to znaczy, że to ja coś popsułam) 😀

Wszystko, co tutaj widzicie, to moja sprawka. Co prawda, nie jest to moja pierwsza strona, ale pierwsza taka ładna 🙂

I w tym miejscu serdecznie dziękuję Agnieszce i Ślubnemu za support przed-decyzyjny, w-trakcie-decyzyjny i po-decyzyjny. Bez Was pewnie do teraz myślałabym tylko o tym, że to za trudne i nie dam rady. A jeśli nawet bym się zdecydowała, to wszystko robiłabym bardziej po omacku. Dziękuję za doping, przestrogi i słowa otuchy. Jesteście kochani!

Dziękuję też Tomkowi, który pomógł mi w rozstrzygnięciu kilku spraw graficznych i podesłał mi moje własne zdjęcie profilowe, bo ja nie miałam żadnego w swoim archiwum. Andrzej, gdybyś kiedyś potrzebował freelancera, dtp-owca, grafika, fotografa – polecam Tomka 🙂

 

W tym wpisie powitalnym chciałabym też przybliżyć Wam funkcjonowanie nowej strony. Choć i tak myślę, że najlepiej, jak poklikacie i sami zobaczycie, co gdzie jest. Obszerny fragment tego wpisu znalazł się też w zakładce „Pomoc”, która będzie zawsze na wierzchu.

Zatem jak poruszać się po nowej Szkole Szydełkowania? W górnym menu znajdziecie kategorie, wg których posortowałam wszystkie wpisy. Menu rusza się wraz z przesuwaniem strony do dołu, dzięki czemu dotarcie do tego, czego szukacie, staje się jeszcze łatwiejsze. W wolnych chwilach będę sortowała starsze wpisy, dlatego kategorii pewnie będzie jeszcze przybywać.

Takiego luksusu brakowało mi na Bloggerze – możliwości wygodnego przeglądania starszych wpisów. Teraz dwoma kliknięciami znajdziecie dostęp do wpisów z tygodni tematycznych czy innych kursów. Zawsze też możecie skorzystać z możliwości wyszukiwania wpisów za pomocą lupki w prawym górnym rogu.

Wszystkie starsze wpisy ze Szkoły Szydełkowania zostały przeniesione na nową stronę. Nie wiem, czy od razu będą się dobrze wyświetlały. Zrobię wszystko, by osiągnąć to jak najszybciej.

Komentować możecie przez platformę, która nazywa się Disqus. Mam nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu. Jest to system komentarzy, który coraz częściej pojawia się na blogach. Umożliwia Wam on komentowanie za pomocą kont na Facebooku, Twitterze lub Google+, można również sobie stworzyć profil na samej platformie Disqus. To ostatnie rozwiązanie może okazać się wygodne zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby dużo komentować na różnych blogach, mieć wszystkie komentarze w jednym miejscu, a przy okazji nie udostępniać swoich prywatnych danych z kont sieci społecznościowych.

Edit: właśnie włączyłam możliwość komentowania bez konieczności logowania. Wystarczy „zaptaszkować” okienko „Wolę pisać jako gość”, które pokaże się Wam po kliknięciu w pole „Nazwa”.

W pasku bocznym na niemal każdej podstronie znajdziecie odnośnik do konta Szkoły Szydełkowania na Facebooku. Pojawiają się tam nie tylko zajawki nowych wpisów, ale też linki do ciekawostek szydełkowych (i nie tylko), świetnych projektów czy stron. Facebookowy profil Szkoły Szydełkowania to również miejsce na dyskusje. Jest tam coraz więcej osób, które komentują, wymieniają się doświadczeniami i inspirują wzajemnie. Jestem przeogromnie dumna, że udało mi się zebrać tak wspaniałą społeczność. Kocham Was wszystkich!

Pod Facebookiem znajdziecie podgląd tego, co przypinam na Pintereście. W zasadzie jest to odnośnik do mojego profilu – zaglądajcie i częstujcie się inspiracjami nie tylko szydełkowymi.

Trochę koloru na stronie wprowadzają też ikonki portali społecznościowych, które pozwalają Wam na wygodne udostępnianie treści na Facebooku, Twitterze, Google+ czy Pintereście. Odnośniki znajdziecie pod każdym wpisem. Wyskakiwały też przy lewej krawędzi każdej podstrony, ale na Wasze życzenie (zwłaszcza tych z Was, którzy korzystają z telefonów), przesunęłam je na dół strony. Jeśli uznacie, że jakiś wpis w Szkole Szydełkowania zasługuje na podzielenie się nim ze znajomymi (a liczę, że będzie tak jak najczęściej), możecie to zrobić bez konieczności kopiowania linka i szukania karty np. z Facebookiem, aplikacja zrobi to za Was.

Aby udostępnić post, możecie też skorzystać z zielonej ikonki z takim jakby rozgałęźnikiem. Jest to odnośnik do aplikacji Share This, która ma również funkcję udostępniania wpisów na kilku portalach społecznościowych jednocześnie. Uwaga, przy pierwszym udostępnianiu aplikacja pyta o zgodę na udostępnianie treści w Waszym imieniu na wybranej przez Was platformie. Jest ona całkowicie bezpieczna i spokojnie zgodę możecie wyrazić. Gdybyście jednak w pewnym momencie stwierdzili, że bardziej zależy Wam na Waszej prywatności niż na wygodzie, możecie aplikację usunąć z listy aplikacji, które mogą publikować w Waszym imieniu. (Na Facebooku: Ustawienia–>Aplikacje, na Twitterze: Profil i Ustawienia –> Ustawienia –> Aplikacje, a Google+ chyba nie pyta o zgodę na publikację). Share This pod trzema kropkami i napisem More ma też listę rozwijaną, która pokazuje całą masę platform, na których możecie udostępniać wpisy ze Szkoły Szydełkowania.

W stopce znajdziecie niewielki odnośnik do Bloglovin’. To kolejna platforma międzyblogowa, która jest idealna do śledzenia aktualności na Waszych ulubionych blogach. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i smartphonie. Różne możliwości konfiguracji pozwolą Wam otrzymywać także powiadomienia o nowych wpisach na adres e-mail.

Obok Bloglovin’ znajdziecie też odnośnik do mojego profilu na Instagramie. Na razie niewiele tam się działo, ale wszystko przed nami.

W chwili startu nowej Szkoły Szydełkowania znajdziecie tutaj dokładnie to samo, co na poprzedniej stronie. Wpisy zostały jednak uporządkowane wg kategorii, bo o to mi głównie chodziło. Spodziewajcie się jednak, że to nie jest koniec nowości. Z czasem pojawiać się będą kolejne udogodnienia i ciekawostki. Ale nie wszystko od razu. Wprowadzenie nowości będzie musiało być poprzedzone próbami i testami. Jeszcze raz napiszę – wszystko robię sama: piszę, szydełkuję, robię zdjęcia i odpowiadam za całość strony. Dlatego miejcie dla mnie ociupinę wyrozumiałości, jeśli coś przez chwilę nie będzie działało.

 

Adres Szkoły Szydełkowania się nie zmienił. Mam nadzieję, że po przenosinach wszystkie Wasze aplikacje, które pokazują Wam nowe wpisy, pokażą też wpisy z nowej platformy. Gdyby tak się nie stało – dawajcie znać.

I proszę Was również o sygnały, co powinnam poprawić albo co nie działa tak, jak powinno. Mam nadzieję, że będzie tego jak najmniej, a surfowanie po nowej stronie będzie dla Was ogromną przyjemnością. Czego Wam i sobie życzę!

Wasz zapracowany perfidny_obibok 🙂