Najbliższych kilka tygodni w Szkole Szydełkowania upłynie nam nie tylko pod znakiem samego szydełkowania, ale również zmagań, wyzwań, konkursów i nagród. Przy okazji testowanego kordonka Babylo, dostałam od DMC także kilka fantów, które powędrują do Was. Ale nie będzie to zwykła rozdawajka, losowanie ani nawet candy, do którego trzeba się zgłaszać, polubić fanpage, wkleić banerek, obrócić się trzy razy w lewo, dwa w prawo i tupnąć nogą, ale tylko prawą i to tylko palcami… Zamiast tego szykują się prawdziwe zadania, do których będziecie musieli podejść w sposób bardzo kreatywny, by wygrać. Pamiętajcie, że wszyscy, którzy zaglądają do Szkoły Szydełkowania, to piekielnie zdolne i kreatywne bestie, a Wy musicie ich pokonać.

Do rozdania mam przede wszystkim bardzo ciekawie wydane szydełkowe schematy z opisami na wykończenia różnych rzeczy. Dokładnie możecie je sobie obejrzeć na zdjęciach. Bardzo w tym miejscu dziękuję firmie DMC za przesłanie tych fantów. A nawet w mailu nic nie napisali, że coś podeślą, no! Dla mnie to też była bardzo miła niespodzianka.

Szkoła Szydełkowania, multikonkurs w Szkole Szydełkowania, nagrody od DMC, kordonek Babylo

Szydełkowe opisy są po niemiecku, są to dwie różne książeczki, każdej mam po 10 sztuk. Przed wysłaniem ich do osób nagrodzonych oczywiście je przetłumaczę, bo wiem, że nie jest to zbyt popularny język wśród dziewiarek. Opis na druty (5 sztuk) jest po angielsku. Tego nie będę tłumaczyć z dwóch powodów – jest to język dużo bardziej popularny, więc nie powinno być z nim problemów, a po drugie – to są druty i chyba nie dałabym rady przetłumaczyć tego tak, żeby to było zgodne z polskimi standardami. Po prostu, bardzo rzadko robię na drutach i korzystam głównie z opisów angielskich.

Szkoła Szydełkowania, multikonkurs w Szkole Szydełkowania, nagrody od DMC, kordonek Babylo

Szkoła Szydełkowania, multikonkurs w Szkole Szydełkowania, nagrody od DMC, kordonek Babylo

 Co musicie zrobić, żeby je dostać?

Zadań będzie 10 i będą one zróżnicowane zarówno pod względem tematu, długości trwania, jak i stopnia zaangażowania. Dla zadania najbardziej wymagającego przewidziałam nagrody dodatkowe. To znaczy, oprócz wyżej pokazanych książeczek, dołożę też coś od siebie. Będzie to kilka drobiazgów, które pokażę w najbliższym czasie, żebyście wiedzieli, że jest się o co starać 🙂

To najbardziej wymagające zadanie będzie trwało aż do września i będzie podzielone na kilka etapów, łącznie z Waszym głosowaniem. Pozostałe wyzwania będą różne – ekspresowe, np. 24-godzinne, kilkudniowe albo też dwutygodniowe. W tych pozostałych to ja będę decydowała, kto otrzyma nagrodę. Czasami w podjęciu decyzji będę wspomagała się świeżym spojrzeniem mojego męża. Za każdym razem będziemy brali pod uwagę tylko i wyłącznie kryteria zawarte we wpisie ogłaszającym dane zadanie.

Bo każde zadanie będzie ogłoszone w oddzielnym wpisie na blogu, w którym opiszę szczegółowe warunki udziału, sposoby przesyłania pracy konkursowej oraz kryteria oceny. Zadania ekspresowe będę dzień wcześniej ok. godz. 19.00 zapowiadać na Facebooku, Twitterze, Snapchacie (perfidny_obibok), żeby więcej osób miało szansę wziąć w nich udział.

Uwaga! Osoba, która zostanie nagrodzona w jednym z krótszych zadań, nie będzie mogła brać udziału w zadaniach kolejnych. A to z prostej przyczyny – nagrody są takie same, więc po co drugi raz bić się o to samo. Wyjątkiem jest zadanie główne (to najdłuższe), które rozstrzygniemy na samym końcu, a nagroda będzie nieco większa.

Wysyłka nagród

To dla mnie najtrudniejsza kwestia. Koszt przesyłki wszystkich nagród z Niemiec przewyższałby pewnie kilkukrotnie wartość samej nagrody. Dlatego wszystkie nagrody zostaną wysłane z Polski pod koniec września po rozstrzygnięciu ostatniego konkursu. Do osób spoza Polski nagrody wyślę z Niemiec, ale w tym samym terminie, co polskie. Adresy nagrodzonych osób zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do wysyłki nagród. Nie będą przeze mnie ani zapisywane, ani magazynowane, ani przetwarzane. Maile z tymi adresami po zaadresowaniu kopert zostaną przeze mnie usunięte.

Ten wpis należy traktować jako regulamin konkursu. Natomiast wpisy, w których będę ogłaszała uruchomienie poszczególnych zadań, będą dodatkiem do tego regulaminu i będą z nim tworzyły całość. Wzięcie udziału w konkursie, tzn. przesłanie pracy konkursowej, oznacza akceptację regulaminu, zamieszczonego w tym wpisie oraz we wpisie, którego dotyczy przesłana praca konkursowa.

Ogłoszenie pierwszego i najważniejszego zadania dla Was już jutro. Będzie to zadanie długoterminowe, tzn. czasu będzie w bród, ale zadanie, mimo że na pierwszy rzut oka może proste, będzie wymagało od Was sporo myśli twórczej. A w podjęciu decyzji, komu przypadnie nagroda, będą brać udział również Czytelnicy Szkoły Szydełkowania. Ale to na dzisiaj wszystko, co mogę Wam zdradzić. Szczegółów dowiecie się jutro z samego rana.

 

To co? Kto chętny na rozruszanie swoich kreatywnych szarych komórek?

 

PS Zapraszam na snapchat! Mój nick: perfidny_obibok 🙂 Dziś do obejrzenia wycieczka do Kaiserslautern 🙂