W drugim dniu Tygodnia przedświątecznego zrobimy coś chyba nieoczywistego. Co powiecie na lód w wafelku? Do tej pory na choince wieszaliśmy rzeczy mniej lub bardziej kojarzące się z zimą i świętami: grzybki, sopelki, aniołki, bałwanki, śnieżynki. Ale przecież choinka ma być radosna i kolorowa. To dlaczego nie zawiesić na niej lodów, ale tych takich do zjedzenia?

tydzień przedświąteczny, Szkoła Szydełkowania, lód w wafelku, tutorial, szydełkowanie, crochet, crochet ice cream

I choć taka ozdoba jednoznacznie przywołuje na myśl lato, wakacje i piasek w butach, to może są wśród nas tacy, którzy właśnie za tym piaskiem w butach tęsknią. Niech i oni mają coś tej zimy 😀

Materiały

– Jasna włóczka w kolorze wafelkowym, czyli jakiś beż lub jasny brąz;
– włóczka w takim kolorze, jakiego smaku chcemy mieć lody; na obie części potrzeba naprawdę niewiele włóczki, doskonale sprawdzą się resztki, ale pamiętajcie, by były jednakowej grubości;
– trochę wypełnienia typu kulka silikonowa lub inne wnętrze poduszki;
– skrawki innych kolorów włóczki lub koraliki, jeśli zechcemy zrobić posypkę; do zrobienia posypki może posłużyć tak jak u mnie kolor wafelkowy.

Jeśli odważycie się rzucić na głęboką wodę i będziecie mieli ochotę na lody wielosmakowe, to instrukcja (o której jeszcze będzie niżej) rozpisuje dokładnie, kiedy i w jaki sposób trzeba zmieniać kolor nici. Możecie więc spokojnie o kilka kolorów się pokusić.

Dla porządku przypomnę, że moją wersję loda w wafelku przerobiłam włóczką Cotton Soft od firmy YarnArt, 600 m w 100 g, 55% bawełny, 45% akrylu.

tydzień przedświąteczny, Szkoła Szydełkowania, lód w wafelku, tutorial, szydełkowanie, crochet, crochet ice cream

Narzędzia

– Szydełko sporo mniejsze od tego, które zaleca producent włóczki na etykiecie (oczka muszą być przerabiane jak najciaśniej, by wypełnienie nie było przez nie widoczne);
– igła, najlepiej z tępym końcem, by nie kaleczyła włóczki;
– nożyczki.

Instrukcja

Instrukcję znajdziecie we wpisie na blogu crochetcakesachets.weebly.com

Jest ona napisana po angielsku i na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowana z tymi wszystkimi akapitami i różnymi wersjami tego samego. Ale spokojnie, jeśli zdecydujecie się na wersję jednosmakową, to interesuje Was tylko pierwszy akapit, w którym rozpisano wykonanie gałki lodów, oraz akapit drugi („Cone”), gdzie mowa o wafelku. Wszystko to, co poniżej to rozpiska zmiany kolorów przy wersjach wielosmakowych.

Ja na filmie pokazuję wersję tylko jednokolorową. Co prawda, model testowy przerobiłam dwoma kolorami, ale uznałam, że mogłoby być to jeszcze za trudne dla początkujących. A chciałam właśnie, by ten tydzień był pomocny zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z szydełkowaniem. Zbyt trudne modele mogłyby je tylko zniechęcić. Być może w przyszłości sięgniemy jeszcze raz do tego projektu w wersji dwu- lub nawet trójkolorowej, bo takie zmiany kolorów to wdzięczny temat do filmowania i nauczania.

Kilka słów dla tych, którzy zdecydują się na wersję trudniejszą. Proponuję zmieniać kolory bez odcinania nici, tzn. prowadzić je w środku robótki. I przy takim przerabianiu bardzo ważne jest, by tych wszystkich nitek w środku nie naciągać. One muszą być luźne, w przeciwnym razie praca będzie wyglądała niezbyt ciekawie. W środku te nitki będą się plątały i to jest naturalne. Ale żeby uniknąć plątania nici podczas przerabiania, pilnujcie za każdym razem miejsca, w które odkładacie jeden kolor, by wziąć do ręki drugi. Właśnie to odpowiednie odkładanie pomoże Wam uniknąć poplątania nici i rozstroju nerwowego przy ich rozplątywaniu.

Wracamy do zagadnień dla wszystkich. Skróty, których użyto w opisie, są podobne do tych, z którymi mieliśmy już wczoraj do czynienia.

ch – oczko łańcuszka
sc – półsłupek bez narzutu
hdc – półsłupek z narzutem
dc – słupek pojedynczy
st (sts) – oczko (oczka)
sc dec – 2 półsłupki przerobić razem (zmniejszenie liczby oczek)
sk rnd – omiń okrążenie
ft lps – oczka przerabiać tylko za przednią nitkę
bk lps – oczka przerabiać za tylną nitkę

W wersji wielokolorowej kolejne kolory oznaczane są odpowiednio c1, c2, c3.

I na koniec krótka informacja na temat zmian. W instrukcji zaproponowano przerabianie wafelka w okrążeniach, które mielibyśmy rozpoczynać oczkiem łańcuszka i zamykać oczkiem ścisłym zamykającym. Ja jednak proponuję przerabiać go spiralnie, czyli tak jak gałkę lodów. W jednym tylko miejscu wrócimy do tego zamykania okrążenia. Pokazuję ten moment dokładnie.

To nie ma co się więcej rozpisywać. Zapraszam na kolejną, godzinną i solidną dawkę szydełkowej wiedzy.

tydzień przedświąteczny, Szkoła Szydełkowania, lód w wafelku, tutorial, szydełkowanie, crochet, crochet ice cream