A tak to się zaczęło:

Siedzę Ci ja sobie na tapczanie. U stóp mych rozpościera się nieprzebrane bogactwo włóczek, które pokazywałam w poprzednim wpisie. I tak sobie trwamy. Ja na górze. One na dole. Ja oglądam telewizję – jakieś arcy ważne obrady jakiejś tam rady. One leżą i kuszą.

I uległam. Wzięłam w dłoń pierwszą z brzegu włóczkę. Dwa motki malinowego cuda o nieznanym składzie. Pomacałam, pomacałam. I musiałam. Szydełko w dłoń i dawaj. Zaczęłam od łańcuszka. Ale po zrobieniu jakichś 20 oczek stwierdziłam, że to bez sensu. Przydałoby się zrobić coś konkretnego. A nie tylko szydełkować dla samego szydełkowania.

No tak, ale co? Wzoru żadnego nie mam, musi być coś łatwego, nad czym będzie łatwo zapanować. Może jakaś chusta….

I w tym momencie przypomniałam sobie, że gdzieś kiedyś widziałam prześliczną chustę zrobioną podobnie jak się robi babcine kwadraty. A że babcine kwadraty miałam już opanowane po naszym tygodniu z końca sierpnia, to mogłam rzucić się na to jakże ambitne wyzwanie.

I tak powstała najprostsza chusta ever 🙂

chusta na szydełku

Która nie potrzebuje liczenia. Jest idealna do szydełkowania przy okazji. Przy okazji podróży samochodem, oglądania telewizji, czekania w poczekalni do lekarza, fryzjera itp.

Tylko dla urozmaicenia całości gdzieniegdzie zamiast grup słupków, rzędy przerabiałam słupkami wkłuwanymi raz przy razie.

chusta na szydełku

Mogłaby być większa, przyznaje, lepiej by wtedy grzała w plecy i lepiej okrywała ramiona. Ale taka, jak teraz idealnie nadaje się na zawiązanie pod szyją. 

chusta na szydełku

Dostała ją moja Rodzicielka. Mam nadzieję, że będzie jej długo służyła.

A tyle nitki zostało mi z tych dwóch motków:

chusta na szydełku

***
Teraz będzie o czymś dużo bardziej skomplikowanym.

Patrzcie i podziwiajcie. Oto pierwszy top Kali z Szydełkowy Świat Kali – Crochet Kala

top na szydełku

To Kala jako pierwsza na facebooku poprosiła o tutorial do szydełkowego topu. To dzięki niej powstały mój i Wasze przepiękne topy. Nareszcie i ona sama pochwaliła się swoim dziełem. Fantastyczny jest, prawda?