Ten wpis miał być prezentacją małej czarnej, którą zamierzałam uszyć na święta, coby ładnie, elegancko i dostojnie wyglądać w tym jakże ważnym dniu. Ale klapa…

Mała czarna się nie zdążyła uszyć. Tzn. już prawie cała jest, pięknie się dopasowała, rękawy wyszły miodzio, zaszewki podkreślają to, co mają podkreślać. Tylko nie podłożyłam jej jeszcze. A muszę to zrobić ręcznie ściegiem krytym.

Jutro wyjeżdżamy już do Polski. Na wszelki wypadek ją jednak spakuję, może (o, ja naiwna) znajdę chwilę i podłożenie się zrobi.

***
A tymczasem w związku z moim wyjazdem mam kilka ogłoszeń dla Was.

Przypominam tym, co zapomnieli, że na facebooku cały czas ukazują się schematy kolejnych śnieżynek w ramach Gwiazdkowego kalendarza adwentowego. Dziś ukazał się schemat nr 20, jutro będzie 21. I to będzie ostatni schemat, który ja dla Was przygotowałam.

Pozostałe 3 przygotowała dla Was pomysłodawczyni całej akcji, ta, przez którą to zamieszanie się rozpętało, czyli Agnieszka vel BabaAga, która swoje cuda prezentuje na blogu: Hand made by Baba Aga.

Ja już jej propozycje widziałam. Mówię Wam – będzie warto po nie sięgnąć.

***
Jest jeszcze jedno ogłoszenie dotyczące śnieżynek. Do części z Was już w tej sprawie pisałam. Dziękuję za tak wspaniały odzew – nikt mi nie odmówił. 🙂

Już dzisiaj zacznę układać Wasze śnieżynki w jeden wspólny wpis. Zbiorę w nim wszystkie ślicznotki, do których byłam w stanie dotrzeć. Ale zdaję sobie sprawę, że do wszystkich nie dotarłam, bo na przykład przegapiłam Waszego bloga albo ktoś z Was nie dał znać, że uczestniczy w zabawie.

Dlatego proszę, jeśli macie ochotę zabłysnąć w galerii chwały, przysyłajcie zdjęcia swoich śnieżynek. Najlepiej już na miejscach docelowych, czyli na choince, na oknie, na stroiku, czy gdzie tam jeszcze je uwiesicie 🙂
Możecie to robić poprzez wysłanie maila (adres u góry strony) lub przez wysłanie wiadomości prywatnej na facebooku, lub przez dodanie komentarza z załącznikiem na facebooku, lub też dodanie komentarza tutaj z linkiem do Waszego bloga. Za każdym razem proszę o podanie linku do Waszego miejsca w sieci, do którego wszyscy będą mogli zajrzeć i zostać z Wami na dłużej.

***
Jeśli cokolwiek się wydarzy, czyli np. dopadnie nas śnieżyca po drodze albo odłączą internet w całej Polsce, to wpis niedzielny na blogu oraz wszystkie schematy na facebooku będą się publikowały automatycznie. Mam nadzieję, że uda mi się to dzisiaj ustawić 🙂 Dlatego od jutra mogę nie od razu odpowiadać na Wasze pytania, komentarze, prośby czy też słowa zachwytu 🙂 Z góry przepraszam i od razu zapewniam, że na wszystkie wiadomości odpowiem, jak tylko to będzie możliwe.

***
Ostatnie ogłoszenie dotyczy planów Szkoły Szydełkowania na chwile po świętach i początek przyszłego roku.

Z pewną Kasią kombinujemy cykl kolejnych tutoriali. Ale ukażą się one na tyle wcześniej, byście z ich przerobieniem zdążyły (tak, forma niemęskoosobowa jest tu zamierzona) do połowy lutego.

Myślę też o przygotowanie kolejnego tygodnia tematycznego na marzec. Z tym, że jeszcze nie mam pewności,czy to będzie akurat tydzień tutorialowy czy miesiąc tematyczny. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Natomiast wcześniej chciałabym Wam zaproponować udział w wyborze nazwy dla nowego działu w Szkole Szydełkowania.

No bo wiadomo, że mężczyźni do szydełka się nie garną, prawda? (Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie albo nawet ujawnienie się mężczyzn, którzy zaglądają do Szkoły Szydełkowania. Miło będzie się mylić w tym wypadku). Ale mimo, że się nie garną, to pewnie nie raz do Was wołają – zrób mi to, zrób mi tamto, zimno mi w głowę, skarpety by się przydały itd.

A może któryś z nich chciałby taką prościutką czapencję?:

Dlatego chciałabym Wam zaproponować nowy dział – męski – w Szkole Szydełkowania. Ale jakkolwiek bardzo jestem przekonana o konieczności jego istnienia, tak zupełnie nie wiem, jak on powinien się nazywać, żeby Wam ta nazwa kojarzyła się jednoznacznie.
Mam kilka swoich propozycji, które pojawiły się w ankiecie. Jeśli macie jakieś inne, również je podawajcie, postaram się je dodać. I głosujcie. W końcu Szkoła Szydełkowania jest dla Was i to Wam ma się tutaj podobać.