Snapchat nie jest jeszcze zbyt popularny w blogosferze rękodzielniczej. A szkoda, bo może być dodatkową platformą, dzięki której jesteśmy w kontakcie na żywo, tu i teraz. Na moim Snapchacie (nick: perfidny_obibok) znajdziecie nie tylko relacje z wypraw do pasmanterii, refleksje nad tworzeniem frędzli, czy, tak jak wczoraj, przegląd nagród, które są do zdobycia w zadaniu głównym multikonkursu.

Na moim Snapie zdarzają się też relacje podróżnicze, w tym wyjazdy do sąsiednich miast, ciekawostki z życia w Niemczech, a nawet zabawy z kotem. Myślę, że tym ostatnim przekonałam sporą część z Was

I żeby jeszcze bardziej Was do tej aplikacji przekonać, przynajmniej do jej wypróbowania, kolejne zadanie będzie właśnie snapchatowe. Będzie to jedno z zadań ekspresowych. Rusza z chwilą publikacji tego wpisu, a kończy się w niedzielę o godz. 15.00.

W tym czasie czekam na Wasze snapy. Od jednej osoby może być więcej niż jeden . Najlepiej w formie zdjęcia lub tekstu, żebym mogła zrobić screen i wkleić go do wpisu z wynikami. Snap w formie wideo też przejdzie, ale najlepiej, jak przed wysłaniem do mnie, zapiszecie go u siebie na telefonie.

No dobrze, ale co macie wysłać? Tęczę! Jednak niekoniecznie taką stworzoną przez naturę. Może być każda inna tęcza – z włóczki, z cukierków, z kredek itp. Wasze zadanie jest właśnie takie – chodzić po mieście (lub po wsi, nie ograniczam) i szukać tęczy. Nagrać ją albo sfotografować, a potem wysłać do mnie. Przyda się coś kolorowego, bo za oknem ponuro.

W niedzielę wieczorem możecie spodziewać się zatem bardzo kolorowego wpisu z wynikami.

Kilka informacji i wskazówek technicznych

Snapchat to aplikacja, która działa na iPhone’ach oraz smartphone’ach z systemem Android. Wystarczy ją pobrać, zainstalować i założyć sobie na niej konto. Potem możecie dodać mnie do znajomych na przykład poprzez wpisanie nicku: perfidny_obibok.

Aby wysłać do mnie wiadomość prywatną, musicie zajrzeć na swoją listę kontaktów i tam mnie odnaleźć. Na poniższym zdjęciu nick jest inny – to konto testowe, nie dodawajcie go, bo i tak tam nic się nie będzie pojawiać. Ale na tej grafice pokazałam Wam, którą ikonkę należy wybrać, w zależności od tego, co byście chcieli zrobić.

multikonkurs w Szkole Szydełkowania, Szkoła Szydełkowania, DMC, Snapchat

Jeśli zdecydujecie się na wideo, ściągnijcie je sobie na telefon, bo ja będę mogła zapisać je tylko poprzez screen, a więc tylko jedną klatkę, szkoda żeby całość zniknęła, zwłaszcza gdyby została nagrodzona. Na grafice powyżej też widzicie, gdzie trzeba kliknąć, żeby filmik zapisać. I uwaga, wideo można zapisać jedynie przed wysłaniem, potem już nie widać tej ikonki do wysłania (przynajmniej u mnie jej nie widać).

Wysłanie snapa potwierdza się tą strzałką po prawej stronie u samego dołu.

Nagrody

Do wygrania są dwie miniksiążeczki ze schematami szydełkowymi od DMC (oryginał po niemiecku plus moje tłumaczenie).

multikonkurs w Szkole Szydełkowania, Szkoła Szydełkownania, DMC