Zadanie rozwiązane. Wygrała Zuzanna. Szczegóły w komentarzu poniżej.

Po tytule pewnie już wiecie, czego się spodziewać w tym zadaniu. Ale tytuł to nie wszystko. Oto szczegóły!

Poniżej znajdziecie instrukcję „słowną” wykonania próbki pewnego wzoru. Waszym zadaniem jest rozrysowanie schematu do tego opisu oraz wykonanie tej próbki. Obie rzeczy fotografujecie (może być na jednym zdjęciu lub na dwóch) i przesyłacie na adres konkurs@szkolaszydelkowania.pl

Pierwsza osoba, która prześle zdjęcia poprawnie rozrysowanego schematu oraz poprawnie wyszydełkowanej próbki, wygrywa. Zdjęcia muszą być wyraźne na tyle, abym bez problemu mogła rozszyfrować, co na nich jest. Jeśli fotka będzie niewyraźna, zadanie nie zostanie zaliczone.

Zadanie jest dość pracochłonne i jeszcze ekspresowe, więc do wygrania są trzy miniksiążeczki od DMC. Dwie ze schematami szydełkowymi po niemiecku (plus moje tłumaczenie opisów) oraz jedna z instrukcją wykonania kamizelki na drutach (po angielsku).

Szkoła Szydełkowania, DMC, multikonkurs w Szkole Szydełkowania

Jeśli zadanie zostanie rozwiązane, to poinformuję o tym na samej górze tego wpisu oraz w komentarzach pod nim. Tam też wkleję zdjęcia, które otrzymam. To znaczy, że jeśli czytasz ten wpis i nie ma jeszcze żadnej adnotacji, kto wygrał, to znaczy, że możesz jeszcze próbować swoich sił.

A oto opis, który należy rozrysować

Jest to opis oczywiście na próbkę szydełkową, wykonywaną w rzędach. Mała podpowiedź: uważajcie na poprawne rozrysowanie oczek zwrotnych.

Użyte skróty:

o – oczko łańcuszka
p – półsłupek
sł – słupek pojedynczy
sł2 – słupek podwójny
oz – zwrotne oczko łańcuszka
cyfry z kropkami (np. 3.) oznaczają cyfry porządkowe
to, co pomiędzy gwiazdkami (np. * xyz * 4 razy) należy powtórzyć podaną ilość razy
28 o
1. rząd: 1 sł w 5. o, po 1 sł do końca rzędu, obrócić;
2. rząd: 5 o, 1 p w 3. sł, 2 o, ominąć 3 sł, 5 sł w kolejny sł, 2 o, ominąć 3 sł, 1 p w kolejny sł, 5 o, ominąć 3 sł, 1 p w kolejny sł, 2 o, ominąć 3 sł, 5 sł w kolejny sł, 2 o, ominąć 3 sł, 1 p w kolejny sł, 2 o, ominąć 1 sł, 1 sł w 3. oz, obrócić;
3. rząd: 3 o, ominąć p, *1 sł w sł, 1 o* 5 razy, 1 o, 1 p nad łukiem, 2 o, *1 sł w sł, 1 o* 5 razy, 1 o, 1 p w 3. oz, obrócić;
4. rząd: 4 o, 1 sł w sł, *2 o, 1 sł w sł* 4 razy, ominąć p, 1 sł w sł, *2 o, 1 sł w sł* 4 razy, 1 sł2 w 1. oz, obrócić;
5. rząd: 3 o, *1 sł w 1. sł wachlarza, 1 sł w 1. łuk, 1 sł w 2. sł, 2 sł w 2. łuk, 1 sł w 3. sł, 2 sł w 3. łuk, 1 sł w 4. sł, 1 sł w 4. łuk, 1 sł w ostatni sł*, 1 sł pomiędzy wachlarzami, powtórzyć od * do *, 1 sł w 3. oz.

 

I przy okazji przypominam, że główne zadanie Multikonkursu Szkoły Szydełkowania zbliża się rozstrzygnięcia. Tutaj znajdziecie wpis ze wszystkimi pracami, na które możecie głosować do środy, 9 września, do południa. Można wszystkie swoje głosy oddać na jedną pracę, ale zagłosować można tylko raz.